ArCon 17

Nowy

Program do wizualizacji architektonicznych, projektowania wnętrz, kuchni, łazienek. Na polskim rynku od ponad 14 lat, posiada ponad 13tyś obiektów i 12tyś tekstur oraz bogatą bazę dodatkowych bibliotek.

Zastosowanie: Projektowanie CAD 3D

Więcej szczegółów

3 980,00 zł netto
4 895,40 zł brutto

  ArCon to program CAD do tworzenia projektów architektonicznych składających się ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów i elewacji oraz fotorealistycznej wizualizacji wraz z możliwością spaceru w czasie rzeczywistym po zaprojektowanym obiekcie i jego otoczeniu. Program ArCon jest znany polskim projektantom od blisko 14 lat, idea pracy w programie nie uległa przez ten czas większej zmianie, jest ona na tyle innowacyjna że ciągle spełnia wymagania i oczekiwania stawiane przez architektów programom komputerowym służącym do nowoczesnego projektowania architektonicznego. Pomimo bardzo rozbudowanej, profesjonalnej i specjalistycznej funkcjonalności ArCon pozostaje programem prostym w obsłudze o intuicyjnym interfejsie użytkownika, co pozwala na łatwe wykonywanie projektu oraz szybkie dokonywanie zmian i korekt w trakcie ostatecznych ustaleń z Inwestorem, np. przy projektowaniu wnętrz lub kuchni. Aplikacja dedykowana jest architektom, inżynierom budowlanym, projektantom wnętrz oraz producentom mebli do prezentacji własnego asortymentu w realistycznie zaprojektowanych wnętrzach.

  Ogólne możliwości programu:

  • Praca w dwóch trybach pozwala na przejrzyste kreowanie przestrzeni zarówno na rzutach płaskich jak i w układzie perspektywicznym.
  • Do rzutu stworzonego w trybie 2D automatycznie generowany jest trzeci wymiar.
  • Tryb konstrukcyjny pozwala na wprowadzenie ścian jedno- lub wielowarstwowych, stworzenie dowolnej stolarki okiennej i drzwiowej, wprowadzenie słupów żelbetowych prostych lub dowolnych klasycznych form, nakrycie budynku automatycznie lub dowolnie definiowanym dachem oraz wprowadzenie działki wraz z ukształtowaniem terenu.
  • Automatycznie wymiaruje rzut kondygnacji, można także dowymiarowywać potrzebne elementy (wymiarowanie szeregowe, kątowe, łańcuch wymiarowy, kota wysokościowa).
  • Możliwość tworzenia przekrojów (także schodkowych) i elewacji.
  • Uwzględnianie położenia geograficznego, kierunku świata i pory dnia dla stworzenia realistycznej wizualizacji.
  • Aranżacja wnętrza i otoczenia budynku z katalogu: ponad 13.000 obiektów (mebli, drzew, postaci ludzkich itp.), ponad 12.000 tekstur (okładzin ściennych, podłogowych, obrazów, wykończenia zewnętrznego itp.) oraz różne materiały: chrom, miedź, lustra czy szkło itp.
  • Modeler własnych obiektów oraz możliwość powiększania biblioteki obiektami ze stron internetowych: .o2c, 3ds i e3d
  • które po nałożeniu na elementach konstrukcyjnych czy wyposażenia zapewniają realistyczność wizualizacji.
  • W trybie projektowym uzyskiwane są kolorowe elewacje, przekroje, widoki perspektywiczne, można stworzyć film wideo w formacie pliku AVI i fotorealistyczną prezentację, używając opcji Raytracingu.
  • Zestawienia powierzchni, kubatury, wstępny kosztorys, zestawienie mebli itp. generowane są w formacie rtf.
  • Wbudowana wersja specjalna programu ArCADia.

   

Inne produkty w tej samej kategorii: (30)