Serwer NAS TS-231 Zobacz większe

Serwer NAS TS-231

m543d20cc04444

Nowy

 • 2dyskowy serwer NAS
 • Procesor Dual-core Freescale 1.2Ghz
 • 512MB RAM
 • obsługa dysków 2.5" oraz 3.5" SATAIII do 4TB
 • sprzętowe szyfrowanie danych kluczem AES256
 • dwa porty Gigabit Ethernet
Przeznaczenie: Enterprise
Ilość dysków: 2-wnękowy

Więcej szczegółów

Zapytaj o cenę.
Skontaktuj się z nami!

  Model TS-231 jest wydajnym, ale łatwym w użytkowaniu, sieciowym centrum przechowywania danych. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych, synchronizację, zdalny dostęp oraz domową rozrywkę. Za pomocą aplikacji Notes Station użytkownik może łatwo tworzyć cyfrowe notatki we własnej chmurze prywatnej, które można następnie udostępniać znajomym i współpracownikom bez żadnych kosztów. Dzięki zaawansowanemu, dwurdzeniowemu procesorowi ARM® Cortex® A9, model TS-231 charakteryzuje się niesamowitą wydajnością jako domowy NAS z trzema portami USB 3.0, jednym złączem eSATA i dwoma portami LAN. Oto przykłady, jak TS-231 jest w stanie wzbogacić cyfrowy świat użytkownika:

  • Tworzenie notatnika bazującego na chmurze prywatnej w celu udostępniania notatek znajomym i współpracownikom za pomocą aplikacji mobilnych Notes Station i Qnotes
  • Organizacja plików i zarządzanie zadaniami backupu w jednej scentralizowanej lokalizacji
  • Synchronizacja plików między komputerami, laptopami i urządzeniami mobilnymi
  • Archiwizowanie i udostępnianie kolekcji multimediów oraz zarządzanie nimi za pomocą dedykowanych aplikacji Photo Station, Video Station i Music Station
  • Korzystanie z domowych nagrań wideo, filmów, plików muzycznych i zdjęć – oglądanie i odtwarzanie ich w telewizorze dzięki strumieniowaniu DLNA i AirPlay
  • Transkodowanie plików wideo offline i płynne strumieniowanie nawet wtedy, gdy dostęp do sieci jest ograniczony
  • Budowa centrum monitoringu 24/7 dla domu/małego biura

   

   

  Dwurdzeniowy procesor zapewniający wysoką wydajność

  Wyposażony w mocny, a mimo to energooszczędny dwurdzeniowy procesor Freescale™ ARM Cortex-A9 1,2 GHz, model TS-231 jest wysokowydajnym domowym urządzeniem NAS oferującym doskonałe parametry: prędkość odczytu do 110 MB/s i prędkość zapisu do 80 MB/s. Oferowany przez TS-231 mechanizm szyfrowania i deszyfrowania zapewnia prędkość transferu powyżej 30 MB/s; rozwiązanie umożliwia też szyfrowanie całego wolumenu NAS 256-bitowym szyfrem AES, co razem podnosi wydajność i jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo poufnych danych prywatnych przechowywanych na TS-231. Użytkownik może też używać modelu TS-231 jako domowego multimedialnego koncentratora: zdjęcia, pliki muzyczne i wideo można oglądać i odtwarzać w czasie wykonywania zadań pobierania lub backupu plików i nie wpływa to na wydajność działania TS-231. W przypadku instalacji najnowszej karty sieciowej 802.11ac lub dwupasmowej karty Wi-Fi USB 2,4 GHz / 5 GHz 802.11n, model TS-231 jest w stanie oferować niezwykle wysokie prędkości przesyłania dużych plików oraz strumieniowania multimediów wymagających dużej szerokości pasma.

   

  Wysoka wydajność z podwójną obsługą LAN

  TS-231 obsługuje wiele trybów trunkingu portów, umożliwiając administratorom IT konfigurowanie agregacji łączy w celu zwiększenia całkowitej zdolności systemu do przesyłania danych. Obsługiwana jest także funkcja awaryjnego przełączania łącza (failover) oraz funkcja dwóch adresów IP, co daje gwarancję nieprzerwanej pracy systemu. Obsługiwane tryby trunkingu portów to m.in.: Balance-rr (równoważenie obciążenia typu round-robin), Active Backup (rezerwa łącza), Balance XOR (ochrona przed awarią za pomocą polityki XOR), Broadcast, IEEE 802.3ad, Balance-tlb (Adaptacyjne równoważenie obciążenia transmisji) oraz Balance-alb (adaptacyjne równoważenie obciążenia).

  QTS – prostota i wydajność

  Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-231 przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

  Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

  Podłączając do Turbo NAS napędy zewnętrzne przez złącza eSATA lub USB, użytkownik może łatwo skonfigurować i skopiować udostępniane foldery z TS-231 na urządzenia zewnętrzne. Port USB w panelu przednim posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-231 lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-231 na napędy zewnętrzne. Program do backupu QNAP NetBak Replicator umożliwia backup danych systemu Windows (łącznie z archiwizowaniem poczty programu Outlook) zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup danych na TS-231. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

   

   

  Udostępnianie plików między różnymi platformami, scentralizowany magazyn danych

  Model TS-231 obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP, przez co umożliwia udostępnianie plików w systemach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Dane, logi i obrazy ISO płyt CD i DVD można centralnie przechowywać w TS-231, gdzie są one chronione zintegrowanym rozwiązaniem antywirusowym.

   

   

  Zarządzanie plikami przez Internet

  Aplikacja File Station przenosi do przeglądarek internetowych operacje na plikach tradycyjnie wykonywane na poziomie pulpitu. Pozwala wysyłać i pobierać pliki przechowywane na TS-231 oraz zarządzać nimi, gdy tylko dostępne jest połączenie z Internetem. Obok oferowania funkcji takich jak rozpakowywanie plików, tworzenie folderów i inteligentne wyszukiwanie plików i folderów, File Station pozwala również łatwo udostępniać pliki znajomym i rodzinie przez niepowtarzalne adresy URL. Dzięki niezawodnym zabezpieczeniom, SSL i hasłom, zarządzanie i udostępnianie plików za pomocą File Station jest łatwe i bezpieczne.

   

   

  Prywatna chmura bez ograniczeń

  W odróżnieniu od usług typu chmur publicznych, potencjalnie problematycznych w sensie bezpieczeństwa i charakteryzujących się ograniczoną pojemnością, TS-231 umożliwia budowę bezpiecznej chmury prywatnej o olbrzymiej pojemności. Usługa myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do plików przechowywanych na serwerze TS-231, co pozwala odtwarzać i udostępniać multimedia znajdujące się na TS-231 lub wygodnie i z dowolnej lokalizacji kontrolować stan systemu.

  Tworzenie cyfrowych notatek w prywatnej chmurze

  Aplikacja Notes Station umożliwia bezpieczne udostępnianie współpracownikom swoich prywatnych cyfrowych notatek. Wystarczy kilka kroków, aby ze stron internetowych sporządzić notatki (lub aby zaimportować je z TS-231). Notatki te można łatwo edytować w intuicyjnym edytorze webowym. W celu szybkiego notowania treści można też wykonywać zrzuty ekranu za pomocą aplikacji Qsnap lub rozszerzenia przeglądarki Chrome o nazwie Notes Station Clipper. Użytkownik może też łatwo korzystać z bogatych zasobów multimedialnych przechowywanych na serwerze TS-231 w celu udoskonalania swoich notatek. Za pomocą aplikacji mobilne Qnotes, ma też do nich dostęp na swoim telefonie komórkowym lub tablecie wszędzie i o każdej porze.

  Możliwość elastycznego ustawiania przywilejów w zakresie edytowania i udostępniania notatek pozwala zbudować bezpieczne środowisko do pracy z przyjaciółmi i współpracownikami. Ponadto, Notes Station umożliwia tworzenie list zadań i alarmów kalendarzowych, które można aktualizować w kalendarzu Google – pomaga to wydajniej zarządzać swoimi codziennymi obowiązkami.

   

  Archiwizowanie pamiątkowych zdjęć. Udostępnianie migawek z własnego życia.

  Model TS-231 może pełnić funkcje skarbca, w którym użytkownik przechowuje kopie zapasowe swoich ulubionych zdjęć. Aplikacja Photo Station sprawia, że udostępnianie zdjęć jest proste. Użytkownik może wyznaczyć własne prawa dostępu. Aby za pomocą przeglądarki internetowej stworzyć i zorganizować własne albumy zdjęciowe, wystarczy załadować swoje zdjęcia na TS-231, po czym można je już udostępniać rodzinie i znajomym przez portale społecznościowe takie jak Facebook, Google+, Twitter i Pinterest. Dzięki aplikacji mobilnej Qfile (na urządzenia z systemem iOS® lub Android™) można błyskawicznie wysyłać nowe zdjęcia z urządzenia mobilnego na serwer TS-231.

   

  Budowa domowej biblioteki muzycznej, słuchanie muzyki gdziekolwiek jesteś

  Aplikacja Music Station pomaga podzielić posiadaną kolekcję muzyki na kategorie. Aby ułatwić organizowanie własnych list odtwarzania, aplikacja wyświetla okładki albumów. Dzięki sieciowemu odtwarzaczowi muzyki, użytkownik może słuchać swoich nagrań muzycznych gdzie i kiedy chce – wystarczy kilka kliknięć. Z myślą o wygodzie użytkownika, w aplikacji Music Station wbudowano też funkcje umożliwiające obsługę tysięcy lokalnych i globalnych internetowych programów radiowych.

  • Słuchanie ulubionych utworów strumieniowanych z serwera iTunes lub odtwarzanie muzyki przez przeglądarki internetowe na komputerze osobistym
  • Strumieniowanie muzyki do systemów kompatybilnych ze standardem DLNA – wysokiej jakości dźwięk
  • Strumieniowania muzyki przez AirPlay na wszystkie kompatybilne urządzenia
  • Słuchanie muzyki na urządzeniach mobilnych przez aplikację Qmusic

   

   

  Obsługa DLNA i AirPlay na potrzeby strumieniowania multimediów

  Urządzeń spełniających standardy DLNA, takich jak inteligentne telewizory, konsole Sony® PS3 i Microsoft® Xbox 360 oraz odtwarzacze multimediów, można używać do odtwarzania przechowywanych na serwerze TS-231 wysokiej jakości filmów wideo w rozdzielczości HD. Aplikacji Qfile można też używać na urządzeniu z systemem iOS i w ten sposób przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane na TS-231 oraz odtwarzać je w telewizorze za pomocą Apple TV. Zainstalowanie aplikacji QAirplay z poziomu centrum aplikacji QTS App Center pozwala strumieniować swoje pliki multimedialne bezpośrednio na telewizor przez odtwarzacz Apple TV. Zasoby multimedialne są strumieniowane na Apple TV z pominięciem urządzenia mobilnego użytkownika, dzięki czemu nie rozładowuje się baterii urządzenia mobilnego.

  Centrum pobierania 24/7

  Model TS-231 jest doskonałym centrum pobierania umożliwiającym szybkie pobieranie z wykorzystaniem różnych technologii np. BT, linki Magnet, PT (Private Trackers), eMule oraz protokoły FTP i HTTP. Po skonfigurowaniu zadań pobierania można wyłączyć komputer, a TS-231 dokończy zaplanowane zadania – można więc np. pobrać nieograniczoną liczbę filmów wideo HD. Dzięki programowi narzędziowemu QGet użytkownik może zarządzać swoimi zadaniami pobierania na wielu serwerach Turbo NAS zdalnie przez sieć lokalną lub przez Internet. Aplikację HappyGet można też zainstalować w celu wykonywania kopii obszernych zasobów wideo dostępnych online na serwer TS-231.

   

  Synchronizacja plików między komputerami i urządzeniami mobilnymi jak w Dropboxie

  Dzięki Qsync model TS-231 zmienia się w bezpieczne centrum danych umożliwiające synchronizację plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-231 zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje, że na różnych urządzeniach dostępne są zawsze najnowsze wersje plików. Qsync oferuje różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy w projektach realizowanych zespołowo.

   

  Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów

  Model TS-231 może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby wszystkie te pliki użytkownik miał we własnej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w TS-231 oraz odtwarzać je za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie monitorować serwer TS-231 oraz wydajnie nim zarządzać bez włączania komputera. Z kolei aplikacja Qmusic pozwala strumieniować lub pobierać utwory muzyczne z TS-231 na urządzenia mobi

   

  Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

  W modelu TS-231 dostępny jest system Surveillance Station – profesjonalne rozwiązanie do monitoringu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. System oferuje szeroki wybór ponad 2700 kompatybilnych modeli kamer IP oraz jako standard 2 bezpłatne licencje na kamery IP, z możliwością zakupu dodatkowych licencji w celu zwiększenia liczby kanałów kamer maksymalnie do 8. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, można też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala non-stop i z dowolnego miejsca zarządzać monitoringiem kamer i w ten sposób w pełni nadzorować objęte monitoringiem miejsce.

  Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

  Model TS-231 posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-231.  

   

  Wyższa wydajność pracy dzięki złączu eSATA i wielu portom USB 3.0

  Dzięki zastosowaniu złącza eSATA i trzech portów SuperSpeed USB 3.0, model TS-231 pozwala elastycznie organizować zadania na różnych urządzeniach zewnętrznych bez zakłócania zadań wykonywanych na bieżąco. Użytkownik może wykonywać kopie zapasowe plików na napędy USB i eSATA, ma dostęp do danych przechowywanych na kartach SD za pośrednictwem czytników kart USB, może udostępniać przez sieć do 3 drukarek i może się połączyć z zasilaczem UPS w celu zapewnienia ciągłości zasilania.

   

   

   

   

  Oszczędność energii

  Model TS-231 jest wyposażony w energooszczędny dwurdzeniowy procesor ARM. Procesor ten zapewnia wysoką wydajność wykonywania operacji przez system i doskonale nadaje się do budowy chmury prywatnej non-stop dostępnej online bez generowania wysokich rachunków za elektryczność. Dodatkowe rozwiązania proekologiczne to m.in. przełączanie dysków twardych w tryb gotowości, planowe włączanie/wyłączanie oraz włączanie przez LAN (WoL).

   

   

   

   

 • Procesor: Freescale™ ARM® Cortex®-A9 dual-core 1.2GHz
 • Pamięć RAM: 512MB
 • Pamięć Flash:  512MB eMMC
 • Kieszenie na dyski twarde: 2 x 3.5" / 2.5" SATA I/II/III HDD lub SSD, (brak dysków w zestawie)
 • Kieszenie HotSwap x 2
 • Porty LAN: 2 x RJ-45 Gigabit Ethernet
 • Wskaźniki LED: Zasilanie, Status, LAN, USB, HDD1-2
 • Porty USB:  3 x USB 3.0 (Tył x2 Front x1)
 • Złącza eSATA: 1 x eSATA (tył obudowy)
 • Przyciski: Zasilanie, OTB, Reset
 • Typ obudowy: Tower
 • Głośnik systemowy
 • Wymiary:   168.5 (W) x 102(S) x 225(G) mm
 • Waga netto: 1.28 kg
 • Waga brutto: 2.32 kg
 • Zużycie energii (W)
 • Tryb uśpienia: 9.78W
 • Praca: 20.56W
 • Temperatura: 0~40C
 • Wilgotność: 5~95%R.H
 • Chłodzenie: aktywne  1 x wentylator (7 cm 12V DC)
 • Zasilanie: wejście: 100-240V AC, 50/60Hz, wyjście: 60W zewnętrzny zasilacz
 • Zabezpieczenie: K-lock
 • Certyfikaty: FCC, CE, BSMI, VCCI, C-TICK


Zawartość opakowania:

 • TS-231
 • Kabel zasilający
 • Kabel sieciowy
 • Instrukcja szybkiej instalacji
 • Śrubki do montażu 3.5"
 • Śrubki do montażu 2.5"
 • Zasilacz

Inne produkty w tej samej kategorii: (30)