Serwer NAS TS-251 Zobacz większe

Serwer NAS TS-251

m53986d1e789f5

Nowy

 • Kieszenie dyskowe: 2 x SATA
 • Procesor: Dual-Core Intel® Celeron® 2.41GHz
 • Pamięć RAM: 1GB SO-DIMM DDR3L-1333
 • USB3.0: x2 RJ45: x2 GigabiE
 • Złącze HDMI x1
 • Możliwość rozszerzenia pojemności o dodatkową obudowę zewnętrzną
 • Obsługa wirtualizacji
Przeznaczenie: Enterprise
Ilość dysków: 2-wnękowy

Więcej szczegółów

Zapytaj o cenę.
Skontaktuj się z nami!

  Model TS-251 oferuje wysoką wydajność i dużą pojemność dla użytkowników domowych, małych i domowych biur, grup roboczych i użytkowników z sektora MŚP. Dzięki zaawansowanemu systemowi operacyjnemu QTS, TS-251 jest łatwym w użyciu, a mimo to wydajnym serwerem plików NAS do zastosowań z zakresu backupu danych, synchronizacji plików, zdalnego dostępu i kina domowego; idealnie nadaje się dla użytkowników chcących zbudować osobistą chmurę zapewniającą łatwy dostęp do danych.

  • Transkodowanie plików wideo w rozdzielczości Full HD w locie i bez dostępu do sieci
  • Odtwarzanie filmów wideo w rozdzielczości 1080p, przesyłanie przez wyjście HDMI przestrzennego dźwięku 7.1-kanałowego
  • Możliwość zbudowania chmury osobistej i strumieniowania biblioteki multimediów z użyciem DLNA, AirPlay i Plex
  • Scentralizowanie zasobów plikowych, udostępnianie ich i backup
  • Uruchamianie maszyn wirtualnych i poszerzenie funkcjonalności NAS za pomocą zintegrowanego rozwiązania wirtualizacji
  • Rozszerzenie całkowitej pojemności pierwotnej do 60 TB (maksymalnie 10 dysków twardych) za pomocą taniej obudowy rozszerzającej QNAP UX-800P

   

  Wysoka wydajność

  Bazując na nowym 64-bitowym, dwurdzeniowym procesorze Intel® Celeron® 2,41 GHz wykonanym w technologii 22 nm z 1 GB energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz dzięki 2 portom LAN i złączu HDMI, model TS-251 jest wydajnym domowym serwerem NAS o doskonałym stosunku wartości do ceny i świetnej wydajności: prędkość odczytu i zapisu wynosi do 220 MB/s. W razie potrzeby, podczas wykonywania zadań silnie obciążających procesor, TS-251 potrafi też automatycznie zwiększać taktowanie zegara z 2,41 GHz do 2,58 GHz. Oferowana przez TS-251 funkcja szybkiego szyfrowania i deszyfrowania umożliwia transfer na poziomie do 68 MB/s; rozwiązanie pozwala na szyfrowanie wolumenu 256-bitowym szyfrem AES, co podnosi wydajność systemu przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa poufnych danych przechowywanych na TS-251. W przypadku instalacji z dwupasmową kartą sieciową Wi-Fi 2,4 GHz / 5 GHz 802.11ac, TS-251 jest w stanie oferować niezwykle wysokie prędkości przesyłania dużych plików oraz strumieniowania multimediów wymagających dużej szerokości pasma.

   

  QTS – prostota i wydajność

  Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika systemu QTS, operacje systemowe w modelu TS-251 przebiegają płynnie i wygodnie. Inteligentny pulpit systemu pozwala użytkownikowi szybko odszukać potrzebne funkcje, tworzyć na pulpicie skróty lub grupy skrótów, monitorować w czasie rzeczywistym ważne informacje o systemie oraz otwierać wiele okien aplikacji w celu jednoczesnego wykonywania wielu zadań, co w sumie zwiększa wydajność operacyjną systemu.

  Qsirch – inteligentniejszy i szybszy sposób wyszukiwania

  Szybko i łatwo odnajduj dokumenty, zdjęcia, wideo i muzykę przy pomocy Qsirch; nowa wbudowana w QNAP NAS aplikacja do wyszukiwania pozwala na wyszukiwanie czego chcesz w czasie rzeczywistym i naturalnie. Po prostu wprowadź cokolwiek chcesz wyszukać, włączając fragmenty nazwy pliku lub nawet słowa/wyrażenia w dokumencie, a Qsirch wyświetli listę dopasowanych wyszukanych elementów wraz z miniaturami, w miarę jak będziesz wpisywać. Qsirch pamięta nawet twoją historię wyszukiwania, więc możesz szybko przechodzić do plików, które wcześniej wyszukiwałeś. Qsirch to znacząca poprawa produktywności – znacząco redukuje ilość czasu spędzonego na wyszukiwaniu plików w NAS, więc możesz skupić się na innych zadaniach.

  Uwaga: 2GB RAM (4GB lub więcej RAM jest zalecane dla optymalnej wydajności) oraz QTS 4.1 lub nowszy jest wymagany.

  Łatwe budowanie osobistej chmury i dostęp do niej gdziekolwiek jesteś

  Usługa myQNAPcloud firmy QNAP zapewnia zawsze dostępną infrastrukturę dla użytkowników biznesowych i domowych, dzięki której można łatwo zbudować chmurę prywatną lub osobistą. Wystarczy dowolna przeglądarka sieciowa lub bezpłatna aplikacja mobilna i model TS-251 staje się osobistą chmurą użytkownika, dzięki której można się zawsze połączyć ze swoimi danymi. myQNAPcloud umożliwia zdalny dostęp do serwera TS-251 – gdziekolwiek się jest. Użytkownik może błyskawicznie strumieniować swoje zasoby multimedialne lub udostępniać je swoim znajomym.

  Transkodowanie wideo HD w czasie rzeczywistym i bez dostępu do sieci

  Model TS-251 umożliwia wysokiej jakości transkodowanie w czasie rzeczywistym wideo w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu pliki wideo można konwertować do formatów, które będą bezproblemowo odtwarzane w komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych lub inteligentnych telewizorach. Dzięki przyspieszanemu sprzętowo transkodowaniu w locie, rozwiązanie pozwala na jednoczesne oglądanie różnych plików wideo przechowywanych w TS-251 na maksymalnie 5 urządzeniach. Model TS-251 pozwala cieszyć się filmami wideo na wielu urządzeniach – nawet takich, które nie dysponują dużą mocą obliczeniową lub obsługują tylko ograniczoną liczbę formatów plików. Skomplikowana i czasochłonna konwersja plików nie jest potrzebna.

  Dzięki możliwości transkodowania bez dostępu do sieci, o ile tylko jest dostępne połączenie z Internetem o ograniczonej/małej przepustowości, można już wtedy korzystać z płynnego obrazu wideo – wystarczy wybrać wstępnie renderowaną mniejszą rozdzielczość i odtwarzać pliki wideo za pomocą aplikacji takich jak File Station, Video Station lub Qfile dostępnych w systemach iOS i Android. Takie odtwarzanie nie wpływa na wydajność systemu TS-251, na którym włączone są inne aplikacje. W ten sposób pliki wideo mogą być odtwarzane przez wiele osób dzięki strumieniowaniu. TS-251 pozwala ponadto wybrać dedykowany folder do automatycznego transkodowania wideo.

  Strumieniowanie multimediów z użyciem DLNA, AirPlay i Plex

  Urządzeń spełniających standardy DLNA, takich jak telewizory HD, inteligentne telewizory, konsole Sony® PS3 i Microsoft® Xbox 360 oraz wieże Hi-Fi, można używać do odtwarzania przechowywanych na serwerze TS-251 wysokiej jakości filmów wideo w rozdzielczości HD oraz nagrań audio o wysokiej rozdzielczości, takich jak format DSD (Direct Stream Digital). Aplikacji Qfile można też używać na urządzeniu z systemem iOS i w ten sposób przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane na TS-251 oraz odtwarzać je w telewizorze za pomocą Apple TV. Zainstalowanie dostępnych w centrum aplikacji QTS App Center aplikacji QAirplay pozwala strumieniować swoje pliki multimedialne bezpośrednio na telewizor przez odtwarzacz Apple TV. Zasoby multimedialne są strumieniowane na Apple TV z pominięciem urządzenia mobilnego użytkownika, dzięki czemu nie rozładowuje się baterii urządzenia mobilnego. Dzięki obsłudze serwera multimediów Plex Media Server, model TS-251 pozwala zorganizować wszystkie posiadane zasoby multimediów i opatrzyć je obszernymi informacjami. W ten sposób TS-251 zmienia się w wydajne i łatwe w użytkowaniu urządzenie strumieniujące obsługujące standardy DLNA, Roku, Amazon Fire TV i Google TV.

  Używanie modelu TS-251 jako komputera osobistego dzięki unikalnej technologii QvPC

  Unikalna technologia QvPC firmy QNAP scala szereg wiodących technologii, w tym integrację VM, transkodowanie multimediów, wyjście HDMI, integrację w chmurze oraz technologie połączeniowe NAS, co pozwala użytkownikom – po podłączeniu klawiatury, myszy i ekranu – używać modelu TS-251 jako komputera osobistego. Dzięki technologii QvPC, TS-251 zmienia się w tanie urządzenie o funkcjach komputera osobistego, pozwalające użytkownikom na bezpośredni dostęp do przechowywanych danych, uruchamianie różnych aplikacji na maszynach wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/UNIX/Android, przeglądanie Internetu w przeglądarce Google Chrome, oglądanie materiałów wideo w rozdzielczości Full HD z audio do 7.1 kanałów w odtwarzaczu Kodi, monitoring w czasie rzeczywistym z wyświetlaniem lokalnym za pomocą systemu Surveillance Station i wiele innych.

  Rozszerzenie funkcjonalności TS-251 dzięki wirtualizacji

  Prezentujemy pierwszy na świecie NAS klasy konsumenckiej z wbudowanymi mechanizmami wirtualizacji. Aplikacja Virtualization Station przekształca model TS-251 w NAS typu dwa-w-jednym, mogący działać jako NAS typu wszystko-w-jednym oraz jako platforma wirtualizacji obsługująca różne systemy operacyjne i umożliwiająca szybkie tworzenie, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych, tworzenie migawek i wykonywanie operacji na pulpicie w przeglądarce internetowej. Za pomocą łatwego w użyciu interfejsu można, kosztem minimalnego wysiłku, centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi w TS-251. Można też na żądanie pobierać maszyny wirtualne z internetowych marketów maszyn wirtualnych i importować je do TS-251 bez wykonywania jakichkolwiek złożonych procedur.

  Uwaga: Aplikacja Virtualization Station wymaga co najmniej 2 GB RAM. Choć możliwe jest zainstalowanie wielu maszyn wirtualnych, to jednak w danym momencie może pracować tylko jedna. Dostępna jest wersja modelu TS-251 z 4 GB pamięci RAM (nr zamawianego modelu: TS-251-4G) – wersja ta jest również zalecana.

   

  Dopracowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych w celu zabezpieczenia danych

  QNAP NetBak Replicator umożliwia archiwizację danych systemu Windows łącznie z tworzeniem kopii zapasowej poczty programu Outlook zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Obsługiwane jest także oprogramowanie Time Machine firmy Apple: użytkownicy systemu Mac OS X mogą bezproblemowo wykonywać backup swoich danych na TS-251. Port USB 3.0 w panelu przednim TS-251 posiada funkcję kopiowania za jednym dotknięciem – użytkownik może jednym kliknięciem błyskawicznie wykonać backup danych z napędów zewnętrznych na TS-251 lub odwrotnie – może skopiować dane z TS-251 na napędy zewnętrzne. Obsługiwanych jest ponadto wiele różnych programów do backupu producentów zewnętrznych, np. Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

   

  Kompatybilność z oprogramowaniem do backupu innych producentów

  Model TS-251 oferuje różne opcje odzyskiwania danych. RTRR (ang. Real-Time Remote Replication) umożliwia wykonywanie kopii zapasowych zarówno w czasie rzeczywistym jak i według harmonogramu. Kopie te są przechowywane na zdalnych serwerach Turbo NAS lub FTP. Pliki są synchronizowane z folderów lokalnych do folderów zdalnych. Zwiększa to wydajność backupu i skraca jego czas. TS-251 obsługuje również protokół rsync służący do tworzenia, zgodnie z harmonogramem, kopii zapasowych danych na zdalnych serwerach. Backupy danych można też wykonywać w wielu różnych usługach przechowywania w chmurze, a także przywracać z nich. Obsługiwane są m.in. Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox® oraz Google® Drive.

   

  Archiwizowanie pamiątkowych zdjęć. Udostępnianie migawek z własnego życia.

  Model TS-251 może pełnić funkcje skarbca, w którym użytkownik przechowuje kopie zapasowe swoich ulubionych zdjęć. Aplikacja Photo Station sprawia, że udostępnianie zdjęć jest proste. Użytkownik może wyznaczyć własne prawa dostępu. Aby za pomocą przeglądarki internetowej stworzyć i zorganizować własne albumy zdjęciowe, wystarczy załadować swoje zdjęcia na TS-251, po czym można je już udostępniać rodzinie i znajomym przez portale społecznościowe takie jak Facebook, Google+, Twitter i Pinterest. Równie użyteczne są urządzenia mobilne, dzięki aplikacji Qfile w urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można błyskawicznie wysyłać zdjęcia na serwer TS-251.

  Centrum pobierania 24/7

  Model TS-251 jest doskonałym centrum pobierania umożliwiającym szybkie pobieranie z wykorzystaniem różnych technologii np. BT, linki Magnet, PT (Private Trackers), eMule oraz protokoły FTP i HTTP. Po skonfigurowaniu zadań pobierania można wyłączyć komputer, a TS-251 dokończy zaplanowane zadania – można więc np. pobrać nieograniczoną liczbę filmów wideo HD. Dzięki programowi narzędziowemu QGet użytkownik może zarządzać swoimi zadaniami pobierania na wielu serwerach Turbo NAS zdalnie przez sieć lokalną lub przez Internet. Aplikację HappyGet można też zainstalować w celu wykonywania kopii obszernych zasobów wideo dostępnych online na serwer TS-251.

   

  Synchronizacja plików między komputerami i urządzeniami mobilnymi jak w Dropboxie

  Dzięki Qsync model TS-251 zmienia się w bezpieczne centrum danych umożliwiające synchronizację plików. Jakiekolwiek pliki wysłane do TS-251 zostają udostępnione wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Qsync przydaje się zwłaszcza osobom często przebywającym w podróży – ułatwia zarządzanie plikami i gwarantuje, że na różnych urządzeniach dostępne są zawsze najnowsze wersje plików. Qsync oferuje różne metody synchronizacji plików i udostępniania plików w grupie, co bardzo zwiększa elastyczność współpracy w projektach realizowanych zespołowo.

   

  Kompleksowe rozwiązanie do monitoringu zapewniające ochronę 24/7

  W modelu TS-251 dostępny jest system Surveillance Station – profesjonalne rozwiązanie do monitoringu z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. System oferuje szeroki wybór ponad 2600 kompatybilnych modeli kamer IP oraz rozszerzalne licencje na kanały kamer IP. Umożliwia monitoring w czasie rzeczywistym, nagrywanie i odtwarzanie wideo oraz audio, a także oferuje szeroki wachlarz ustawień użytkownika. Ponadto, na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™, można też zainstalować aplikację Vmobile. Aplikacja ta pozwala non-stop i z dowolnego miejsca zarządzać monitoringiem kamer i w ten sposób w pełni nadzorować objęte monitoringiem miejsce.

  Signage Station - kreatywna prezentacja treści animowanych

  Dzięki Signage Station tworzenie animowanych treści jest łatwe: aplikacja pozwala łatwo opracować rozmaite materiały takie jak spersonalizowane animowane życiorysy lub księgi pamiątkowe. Signage Station jest wspaniałym narzędziem pozwalającym uatrakcyjnić swoje CV za pomocą materiałów multimedialnych: rozwiązanie pozwala kreatywnie prezentować swoje osiągnięcia i przebieg dotychczasowej kariery. Użytkownik może ponadto tworzyć i edytować własne pamiętniki, pozwalające rejestrować wszystkie ważne zdarzenia w swoim życiu. Dzięki intuicyjnym narzędziom do edycji, aplikacja iArtist Lite pomaga użytkownikowi łatwo tworzyć różnego rodzaju znaki za pomocą prostych narzędzi typu przeciągnij i upuść. Swoje kreatywne pomysły można w ten sposób pokazać na całym świecie – wystarczy do tego kilka prostych kroków.

   

  Dostęp, użytkowanie, synchronizacja i zabawa za pomocą tabletów i smartfonów

  Model TS-251 może służyć do przechowywania danych w prywatnej chmurze, dzięki czemu da się wirtualnie powiększyć pojemność inteligentnych urządzeń mobilnych. Aplikacja Qfile umożliwia łatwy dostęp do przechowywanych plików, ich wysyłanie, pobieranie i udostępnianie oraz zarządzanie nimi tak, jak gdyby owe tysiące plików użytkownik miał we własnej kieszeni. Jeżeli aplikacja Qfile zostanie zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS, użytkownicy mogą także przeglądać filmy wideo i zdjęcia przechowywane w TS-251 oraz odtwarzać je w telewizorze za pomocą Apple TV. Aplikacja Qmanager pozwala zdalnie monitorować serwer TS-251 oraz wydajnie nim zarządzać bez włączania komputera. Z kolei aplikacja Qmusic pozwala słuchać utworów z własnych zbiorów muzycznych na TS-251 wszędzie i o każdej porze. Utwory można też pobrać, aby słuchać ich offline.

   

  Prywatna przestrzeń do pracy i udostępniania Notes Station
  Aplikacja Notes Station umożliwia bezpieczne udostępnianie współpracownikom swoich prywatnych cyfrowych notatek. Wystarczy kilka kroków, aby ze stron internetowych sporządzić notatki (lub aby zaimportować je z TS-251). Notatki te można łatwo edytować w intuicyjnym edytorze sieciowym. Można nawet tworzyć listy zadań do wykonania i alarmy w kalendarzu.

   

  Instalowanie na żądanie aplikacji rozszerzających funkcjonalność NAS

  Model TS-251 posiada wbudowane centrum aplikacji App Center zapewniające dostęp do różnych instalowanych na żądanie aplikacji stworzonych bądź przez QNAP, bądź przez deweloperów zewnętrznych. Wśród aplikacji tych znajdują się m.in. narzędzia do backupu/synchronizacji, aplikacje biznesowe, narzędzia do zarządzania treścią, do komunikacji i pobierania plików, aplikacje rozrywkowe i wiele innych. Centrum aplikacji stanowi także centralną lokalizację do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami oraz do aktualizowania ich. Ponadto platforma QNAP bazuje na idei open-source, aby umożliwić deweloperom tworzenie własnych aplikacji, co może, potencjalnie, nieograniczenie poszerzyć możliwości modelu TS-251.

  Oszczędność energii

  Model TS-251 jest wyposażony w procesor wykonany w technologii 22 nm oraz korzysta z niskonapięciowej pamięci RAM DDR3L o niewielkim poborze mocy. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką wydajność wykonywania operacji przez system, ale jednocześnie umożliwia oszczędność energii. Inne proekologiczne rozwiązania to m.in. tryb uśpienia S3, tryb gotowości dysków twardych, planowe włączanie/wyłączanie, przełączanie dysków twardych w tryb gotowości i włączanie przez LAN (WoL).

Specyfikacja techniczna:

 • Procesor: Dual-Core Intel® Celeron® 2.41GHz (Burst up to 2.58GHz)
 • Pamięć RAM: 1GB SO-DIMM DDR3L-1333 
 • Pamięć Flash:  512MB DOM
 • Liczba slotów pamięci: 2 (max do 8GB)
 • Kieszenie na dyski twarde: 2 x 3.5" / 2.5" SATA III/II HDD lub SSD, (brak dysków w zestawie)
 • Kieszenie HotSwap x 2
 • Rozszerzenie pojemności: 1 obudowa zewnętrzna (UX-800P, UX-500P)
 • Porty LAN: 1 x RJ-45 Gigabit Ethernet
 • Porty USB:  2 x USB 3.0;  2 x USB 2.0
 • Czujnik podczerwieni IR: tak (opcja pilota)
 • Złącza HDMI: x1
 • Wskaźniki LED: Power/Status, LAN, USB, HDD 1-2
 • Przyciski: Power, Reset, USB Auto Copy
 • Typ obudowy: Tower
 • Wymiary: 168.5 x 102 x 225 mm
 • Waga netto: 1.28 kg
 • Waga brutto: 2.32 kg
 • Dopuszczalna temperatura podczas pracy: 0 - 40 °C, 5 - 95% R.H
 • Zasilanie: Zasilacz zewnętrzny 60W, 100-240V
 • Zużycie energii (W) Tryb uśpienia: 10W
 •                              Praca: 19W
 •                              Wyłączony: 0.47W
 • Upload/Download Windows MBs: 222 / 224 agregacja łączy
 • Upload/Download Windows MBs: 67 / 68 szyfrowanie AES 256-bit
 • System plików: EXT4 dyski wewnętrzne
 • System plików: EXT3, EXT4, NTFS, FAT32, HFS+ dyski zewnętrzne
 • Odzyskiwanie RAID: Tak Yes
 • Rozszerzenie pojemności RAID online: Tak
 • Migracja poziomów RAID online: Tak
 • Obsługiwane poziomy RAID: Single Disk, RAID 0, RAID1, JBOD
 • Global Hot Spare: brak
 • USB One-Touch-Copy Backup: Tak
 • Stacja monitoringu: domyślnie obsługiwane 2 kamery IP
 • Stacja monitoringu: max 24 kamery IP - wymagane wykupienie licencji
 • Wirtualizacja: Tak (Max uruchomiona 1 maszyna wirtualna VM; RAM >= 2 GB)
 • VPN Server (PPTP + OpenVPN): Tak
 • Maksymalna liczba użytkowników:  4096
 • Maksymalna liczba grup: 512
 • Maksymalna liczna udziałów sieciowych: 512
 • Maksymalna liczna konkurencyjnych połączeń: 600

Inne produkty w tej samej kategorii: (30)