Serwer NAS TBS-453A-4G Zobacz większe

Serwer NAS TBS-453A

m575aad089c3d3

Nowy

4-kieszeniowy NASbook na dyski M.2 SSD: kompaktowy, ale wszechstronny serwer NAS z czterordzeniowym procesorem, działający z dyskami M.2 SSD

Przeznaczenie: Małe i średnie firmy
Ilość dysków: 4-wnękowy

Więcej szczegółów

Zapytaj o cenę.
Skontaktuj się z nami!

  Kompaktowy i niemal bezgłośny 4-kieszeniowy NASbook na dyski M.2 SSD TBS-453A doskonale sprawdza się podczas spotkań biurowych oraz do zastosowań multimedialnych. Wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® 1,6 GHz i wbudowany czteroportowy przełącznik sieciowy oraz działający z 4 dyskami M.2 SSD serwer TBS-453A nie tylko oferuje pełnię funkcji NAS z zabezpieczeniem RAID, ale też może działać jako przełącznik zapewniający dostęp do sieci wielu użytkownikom nawet po wyłączeniu zasilania. Dzięki dwóm wyjściom HDMI oraz obsłudze wyświetlania i transkodowania z rozdzielczością 4K w formacie H.264 TBS-453A można z powodzeniem wykorzystać na spotkaniach do prezentacji przechowywanych plików i zawartości multimedialnej o wysokiej jakości. TBS-453A obsługuje platformę open source Linux®, dzięki czemu można bezpośrednio korzystać z wszechstronnych aplikacji do środowiska Linux® oraz chmury prywatnej do pamięci masowej i aplikacji IoT.

  • Wbudowany 4-portowy przełącznik LAN oraz zaawansowana funkcja przełącznika wirtualnego zapewniające maksymalną elastyczność pracy w sieci
  • Dwa wyjścia HDMI z opcjami podwójnego i rozszerzonego wyświetlania pulpitu
  • Możliwość korzystania z TBS-453A jako komputera PC dzięki specjalnej technologii QvPC i obsłudze obrazu 4K (H.264)
  • Obsługa systemu Linux® z bezpośrednim wyjściem obrazu przez HDMI
  • Przechowywanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie plików z obsługą migawek i wersji
  • Szeroki zakres napięcia wejściowego 10–20 V prądu stałego
  • Możliwość zwiększenia łącznego miejsca na dyskach przy użyciu modułu rozszerzającego UX-800P/UX-500P
  • Aplikacja OceanKTV do budowy systemu karaoke

   

  Poręczny, cichy i kompaktowy serwer NAS z czterema dyskami M.2 SSD

  TBS-453A to serwer typu NASbook z obudową w formacie B5, który można łatwo skonfigurować w dowolnym miejscu w biurze. W porównaniu ze zwykłym serwerem NAS TBS-453A jest znacznie mniejszy i cichszy dzięki zastosowaniu dysków M.2 SSD (zamiast konwencjonalnych dysków twardych). Pamięć RAM oraz dyski M.2 SSD można łatwo wymieniać i instalować po zdjęciu gumowych podkładek i odkręceniu śrub radełkowanych na spodzie serwera TBS-453A.

  Optymalna wydajność dzięki czterordzeniowemu procesorowi, szyfrowaniu ze wspomaganiem sprzętowym AES-NI oraz dyskom SSD M.2

  TBS-453A działa z zaawansowanym procesorem Intel® Celeron® N3150 1,6 GHz w technologii 14 nm, który może automatycznie przełączyć się na taktowanie do 2,08 GHz podczas wykonywania zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. Do tego model TBS-453A wyposażono w 4 GB/8 GB dwukanałowej pamięci RAM DDR3L-1600, cztery dyski SSD M.2 do magazynowania danych, 2 porty Gigabit sieci LAN oraz 3 porty Gigabit przełączników. Wbudowane 2 porty Gigabit sieci LAN mogą zapewnić do 112 MB/s przepustowości każdy, co pomaga zoptymalizować zadania o znaczeniu krytycznym. TBS-453A obsługuje wspomagane sprzętowo szyfrowanie AES-NI opracowane przez firmę Intel®. Dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES całych woluminów NAS każdy z wbudowanych 2 portów Gigabit sieci LAN może zapewnić 109 MB/s przepustowości.

   

  Wbudowany 4-portowy przełącznik LAN zapewniający maksymalną elastyczność pracy w sieci

  Serwer TBS-453A zawiera dodatkowe porty sprzętowego przełącznika LAN z ustawieniami trybu przełącznika sieciowego i trybu sieci prywatnej. Umożliwia to łatwą budowę elastycznego środowiska sieciowego. W domyślnym trybie przełącznika użytkownicy mogą używać funkcji przełącznika serwera TBS-453A do jednoczesnego udostępniania łączności z Internetem oraz zasobów serwera NAS. Korzystając z konfiguracji sieci prywatnej, można utworzyć zamkniętą sieć stanowiącą bezpieczne środowisko do takich zadań jak rejestrowanie sygnału z monitoringowych kamer IP. Konfiguracja sieciowa serwera TBS-453A znacząco sprzyja współpracy i efektywności, ponieważ zapewnia stały dostęp do Internetu. Uczestnicy spotkania biznesowego mogą na przykład uzyskiwać dostęp do plików przechowywanych na serwerze TBS-453A lub wyszukiwać informacje online.

  Dwa wyjścia HDMI z opcjami podwójnego i rozszerzonego wyświetlania pulpitu

  Serwer TBS-453A działa ze specjalną technologią QvPC firmy QNAP i zawiera dwa wyjścia HDMI. Dzięki temu serwera NAS można używać jako komputera PC z klawiaturą, myszą i monitorami HDMI. Zawartość pulpitu można wyświetlać na dwóch monitorach w konfiguracji podwójnej lub rozszerzonej. W ten sposób użytkownicy mogą wyświetlać tę samą zawartość na obu monitorach lub różne aplikacje na każdym z monitorów, co ułatwia i usprawnia pracę wielozadaniową.

  TBS-453A z HD Station może być także znakomitym odtwarzaczem multimediów umożliwiającym korzystanie z takich aplikacji, jak Kodi™, HD Player, Plex Home Theater, YouTube™, Spotify®, JRiver, Google Chrome™, Mozilla Firefox® i inne. Serwera TBS-453A można także używać jako komputera PC z aplikacją Linux Station oferującą popularny system open source Linux®.

  Szeroki zakres napięcia wejściowego: od 10 do 20 V prądu stałego

  Serwer TBS-453A jest wyposażony w kompaktowy zasilacz o mocy 65 W i napięciu 19 V. Działa z zasilaniem o napięciu 10–20 V, dzięki czemu sprawdza się w różnych środowiskach przemysłowych, fabrycznych i innych, w których występuje szeroki zakres napięć.

  QTS i Linux — dwa systemy do aplikacji IoT

  Serwer TBS-453A dzięki zaawansowanym technologiom wirtualizacyjnym firmy QNAP działa z dwoma systemami: QTS i Linux. Przełomowa architektura serwera TBS-453A umożliwia nie tylko korzystanie z zaawansowanych funkcji systemu QTS 4.2 oraz aplikacji pobieranych z QTS App Center, ale także opracowywanie i używanie pakietów IoT do systemu Linux® i wyświetlanie ich za pośrednictwem wyjścia HDMI. Na serwerze TBS-453A można opracowywać i instalować na żądanie różne pakiety IoT oraz przechowywać centralnie dane. W ten sposób TBS-453A zapewnia bezpieczne, prywatne rozwiązanie do pamięci masowej i rozwoju oprogramowania. Po podłączeniu klawiatury, myszy i monitora ze złączem HDMI do serwera TBS-453A można korzystać z Linux Station tak jak z komputera PC (Aplikacja Linux Station jest dostępna do systemu QTS 4.2.1 i nowszych wersji. Aplikację Linux Station należy zainstalować z App Center). Aplikacji Linux Station można też używać jako pulpitu zdalnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej do błyskawicznego zarządzania(Funkcja pulpitu zdalnego nie obsługuje zdalnego wyjścia audio).

  Pamięć masowa na potrzeby maszyn wirtualnych i aplikacji kontenerowych

  Virtualization Station umożliwia hostowanie maszyn wirtualnych (VM) na serwerze TBS-453A i uzyskiwanie do nich dostępu za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub programu VNC. Virtualization Station obsługuje wiele systemów operacyjnych, szybkie tworzenie maszyn wirtualnych oraz tworzenie i przywracanie ich kopii zapasowych, importowanie i eksportowanie maszyn wirtualnych, tworzenie migawek oraz zarządzanie urządzeniami do celów centralnego zarządzania maszynami wirtualnymi. Virtualization Station umożliwia współdzielenie tego samego portu LAN przez TBS-453A i maszyny wirtualne. Szybki przełącznik wirtualny nieograniczony wydajnością sieci fizycznej znacznie przyspiesza transfer danych między maszynami wirtualnymi, a także między serwerem NAS a maszynami wirtualnymi za pośrednictwem wewnętrznego interfejsu. Maszyny wirtualne można też pobierać na żądanie ze sklepów online i importować je do serwera TBS-453A bez skomplikowanych procedur.

  Model TBS-453A oferuje także przełomową technologię kontenerową do wirtualizacji serwera w aplikacji QNAP Container Station. Aplikacja ta jako jedyna integruje lekkie technologie wirtualizacyjne kontenerów LXC i Docker®. Dzięki temu na serwerze TBS-453A można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® i pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub Registry®. Container Station obsługuje także aplikację Online Document*, która umożliwia bezpośrednie przeglądanie, edycję i zapisywanie na serwerze NAS plików różnych typów, w tym dokumentów pakietu Office, zdjęć i plików tekstowych.

  Wszechstronne odzyskiwanie danych dzięki migawkom, RTRR i innym funkcjom

  Serwer TBS-453A oferuje różne opcje odzyskiwania danych po awarii. Narzędzie do migawek dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych i przywracanie ich na serwerze TBS-453A do dowolnego punktu w czasie. Użytkownicy mogą wykonać do 1024 migawek woluminów i jednostek LUN, efektywnie replikować je na zdalnych serwerach przy użyciu funkcji Snapshot Replica, kopiując tylko wprowadzone zmiany, a także szybko klonować migawki woluminów i jednostek LUN jako woluminy lokalne bez zakłócania działania systemu. Użytkownicy systemu Windows mogą także bezpośrednio przywracać pliki z migawek przy użyciu funkcji Poprzednie wersje. Oszczędza to czas i wysiłek i nie wymaga pomocy ze strony działu IT. Funkcja RTRR (Real-Time Remote Replication) obsługuje tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i według harmonogramu na zdalnych serwerach QNAP NAS lub FTP. Synchronizuje też pliki w folderach zdalnych i lokalnych. Funkcja przechowywania wersji kopii zapasowych umożliwia zachowywanie określonej liczby wersji. Prosta funkcja przechowywania wersji umożliwia zaplanowanie liczby wersji oraz czasu ich przechowywania, a inteligentne przechowywanie wersji umożliwia rotację, która automatycznie zastępuje starsze wersje kopii zapasowych. Serwer TBS-453A obsługuje też protokół rsync do tworzenia kopii zapasowych danych według harmonogramu na zdalnych serwerach. Kopie zapasowe danych można tworzyć i przywracać, korzystając z różnych usług pamięci masowej w chmurze, takich jak Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox®, Google Drive™, Google Cloud Storage™ i inne.

   

  Udostępnianie plików na różnych platformach i centralne przechowywanie danych

  Serwer TBS-453A obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP w celu udostępniania plików przez sieć między platformami Windows® Mac® i Linux®/UNIX®. Dane, dzienniki i obrazy ISO dysków CD oraz DVD można przechowywać centralnie na serwerze TBS-453A i chronić je przy użyciu wbudowanego oprogramowania antywirusowego. Usługi Windows AD® i LDAP umożliwiają administratorom systemu konfigurację uprawnień użytkowników przy użyciu istniejącego już serwera Windows AD lub LDAP albo wbudowanej usługi LDAP. Serwer TBS-453A obsługuje także protokół SAMBA v4, dzięki czemu może działać jako kontroler domeny Windows zarządzający ustawieniami uprawnień.  Wszechstronne rozwiązania do zabezpieczania danych przy użyciu kopii zapasowej

  QNAP NetBak Replicator umożliwia tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i według harmonogramu w systemie Windows. W ten sposób można na przykład archiwizować pocztę z programu Outlook. Obsługiwany jest również program Apple Time Machine®, dzięki czemu użytkownicy systemu Mac® OS X zyskują rozwiązanie do bezproblemowego tworzenia kopii zapasowych danych na serwerze TBS-453A. Obsługiwanych jest też wiele programów innych producentów do tworzenia kopii zapasowych, takich jak Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

  Większa efektywność dzięki kilku portom USB 3.0

  Bezpośrednio podłączane urządzenia pamięci masowej (Direct-attached Storage, DAS), takie jak dyski twarde USB, są bardzo wygodne ze względu na przenośność, ale ustępują serwerom NAS pod względem udostępniania plików oraz funkcjonalności i można je podłączać tylko do jednego serwera lub komputera w danej chwili. Po podłączeniu urządzenia DAS do serwera TBS-453A można łatwo udostępnić jego zawartość innym użytkownikom bez odłączania i przenoszenia go. Gniazda USB w serwerze TBS-453A obsługują też takie urządzenia jak zasilacze UPS i drukarki, zwiększając dodatkowo ogólną funkcjonalność serwera.

  Transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym i offline w rozdzielczości 4K

  Serwer TBS-453A wyposażony w zaawansowany układ graficzny Intel HD® nowej generacji obsługuje sprzętowe dekodowanie w rozdzielczości 4K (H.264) i oferuje wysokiej klasy funkcje transkodowania wideo w rozdzielczości 4K (H.264) i 1080p, umożliwiające konwersję wideo na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na komputerach, urządzeniach mobilnych i ekranach telewizorów inteligentnych. Dzięki obsłudze transkodowania offline, gdy połączenie z Internetem ma niską przepustowość, można nadal oglądać płynnie odtwarzane nagrania wideo po wybraniu niższej rozdzielczości w aplikacjach File Station, Video Station lub aplikacji mobilnej Qfile. Serwer TBS-453A umożliwia także wyznaczenie specjalnego folderu na potrzeby automatycznego transkodowania wideo.

  Qsirch — lepsze i szybsze wyszukiwanie

  Serwer TBS-453A umożliwia korzystanie z Qsirch — zastrzeżonej, szybkiej wyszukiwarki plików działającej niemal w czasie rzeczywistym. Oprócz wyświetlania podglądu miniatur Qsirch umożliwia także znajdowanie i wyświetlanie wiadomości z usługi Gmail, których kopie zapasowe są przechowywane na serwerze TBS-453A. Qsirch zapamiętuje też historię wyszukiwania, dzięki czemu można szybko przejść do poprzednio wyszukiwanych plików. Qsirch znacznie usprawnia pracę i skraca czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając koncentrację na innych zadaniach. Nowa wersja Qsirch 2.1 została rozbudowana o rozszerzenie Google Chrome Extension™, które umożliwia wyszukiwanie plików na serwerze NAS podczas korzystania z wyszukiwarki Google Search™.

  Wszechstronne opcje zabezpieczeń

  W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe mogą być narażone na włamania. Serwer TBS-453A zapewnia liczne opcje zabezpieczeń, takie jak 2-stopniowa weryfikacja, szyfrowany dostęp czy blokowanie adresów IP. Aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, administratorzy mogą kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów. Serwer TBS-453A obsługuje 256-bitowe szyfrowanie AES, dzięki czemu zapobiega dostępowi do poufnych danych biznesowych ze strony osób nieupoważnionych oraz włamaniom, nawet jeżeli dojdzie do kradzieży dysków twardych lub całego serwera. Użytkownicy mogą wygodnie przechowywać klucz do odszyfrowywania na dysku USB i automatycznie odblokowywać zawartość serwera NAS podczas jego uruchamiania.

  Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę

  Aplikacja Surveillance Station to profesjonalny system zarządzania nagraniami wideo (VMS) do monitoringu sieciowego z łatwym w obsłudze interfejsem do zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP, a także możliwością dokupowania licencji na kanały kamer. Aplikacja ta obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można też zainstalować aplikację Vmobile do zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili, aby chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TBS-453A. Serwer TBS-453A oferuje 4 bezpłatne kanały kamer IP.

  Zwiększanie możliwości serwera NAS dzięki aplikacjom instalowanym na żądanie

  Wbudowana funkcja App Center udostępnia różne aplikacje firmy QNAP i twórców zewnętrznych do instalacji na żądanie. Są to m.in. narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji, biznesu, zarządzania treścią, komunikacji, pobierania, rozrywki i wielu innych zastosowań. Jest to także centralne miejsce do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami i ich aktualizacji, dzięki którym możliwości serwera TBS-453A są potencjalnie nieograniczone.

Inne produkty w tej samej kategorii: (30)